Podsumowanie projektu „Szkolny Klub Sportowy” w pierwszym semestrze.

Projekt „Szkolny Klub Sportowy”, którego koordynatorem jest Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”, skierowany był do uczniów klas IV – VIII.

Realizowany był w trzech grupach. Łącznie swoje umiejętności sportowe podnosiło blisko 60 uczniów naszej szkoły. Realizacja projektu pozwoliła znacznie zwiększyć ofertę ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz stworzyć warunki dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych. Zdobyte podczas zajęć umiejętności, uczniowie wykorzystywali reprezentując szkołę na zawodach sportowych. Niepodważalnym sukcesem jest to, że udało się nakłonić do  podejmowania aktywności fizycznej uczniów mniej sprawnych fizycznie. W ramach projektu zorganizowane zostały turnieje klasowe piłki koszykowej oraz piłki siatkowej.