"Bohaterowie załogi Fast" - uczniowie SP Pniewy z ważną misją.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach dołączyła do wielokrotnie nagradzanej inicjatywy edukacyjnej pt. „Bohaterowie załogi Fast”.

Program ten został przygotowany we współpracy z Wydziałem Edukacji i Polityki Społecznej Uniwersytetu Macedońskiego. Celem akcji jest podnoszenie świadomości w zakresie objawów udaru mózgu oraz udzielanie pomocy w nagłych przypadkach.

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i jedna z głównych przyczyn utraty dziadków przez wnuki. Powód jest prosty: pacjenci zbyt późno zgłaszają się do szpitali, by uzyskać fachową pomoc.

Uczniowie poprzez interaktywny i interesujący program edukacyjny będą kształcić praktyczne umiejętności pomocne w ratowaniu ludzkiego życia. Co więcej, dzieci otrzymają narzędzia pomagające realizować im misję edukacyjną swoich dziadków oraz rodziców.

Edukując dzieci, edukujemy całe społeczeństwo. Kampania rozpoczyna się 1 marca i trwać będzie przez 5 tygodni. Adresatami kampanii są uczniowie klas I-III.

Koordynator akcji

Justyna Bromber