• Odwiedziny: 6372096

Wygraliśmy ogólnopolskie marsze na orientację w Łęknie.

Dnia 18 września 2021r. odbyła się IX Ogólnopolska Impreza Na Orientację w nieznane w lasach koło Zaniemyśla.

Celem zajęć było doskonalenie umiejętności czytania mapy topograficznej, posługiwania się kompasem oraz realizowanie działań prozdrowotnych polegających na aktywnym wypoczynku w dni wolne od zajęć lekcyjnych.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 33 uczniów i 3 nauczycieli (K. Bernat, E. Krumryk, J. Woropaj), którzy opiekowali się młodzieżą społecznie. Należało pokonać 2 etapy dzienne. Uczniowie startowali w kategorii TD i TM. Mimo deszczowej pogody i trudnej trasy nikt się nie zgubił – wszyscy uczestnicy imprezy bezpiecznie dotarli do mety. Czworo uczniów (O. Piechota kl. 7a, D. Breś kl. 7a, A. Synowiec kl. 7e, H. Breś kl. 4b) wykazało się ogromnym sprytem, zaradnością i pomysłowością, ponieważ udało im się znaleźć telefon zgubiony w lesie przez ich kolegę. Dwoje z nich cały czas dzwoniło na numer zgubionego telefonu. W tym czsie dwoje innych uczniów biegało po lesie i szukało zguby. Za wzorową, godną naśladowania postawę zostaną oni nagrodzeni.

Opiekun SKKT-PTTK

Jolanta Woropaj

Wyniki IX Ogólnopolskiej INO w nieznane:

Kategoria TD: I miejsce Oliwia Piechota kl. 7a, Amelia Synowiec kl.7e

II miejsce Karol Śmigielski kl.6b , Tobiasz Śmigielski kl.7a

III miejsce Lena Szczechowiak kl.7g , Zofia Strzelecka kl.7h

Kategoria TM: IV miejsce Adam Czekała kl.8f , Zuzanna Kałek kl.8f

V miejsce  Emilia Frajtag kl.8b, Klaudia Kędzia kl.8b

Gratulujemy ogólnopolskiego sukcesu !!! Życzymy tak dobrych wyników na marszach w Bolewicach dnia 17.10.2021r.