Korowód Świętych

29 października o godz.16.00, na rynku pniewskim, rozpoczął się „Korowód Świętych”, który był radosnym przygotowaniem do Uroczystości Wszystkich Świętych.

W korowodzie wzięliudział uczniowie naszej szkoły z rodzinami. Uczestnicy korowodu przebrani byli za świętych, by w ten sposób pokazać, że niebo istnieje, a święci, to nasi prawdziwi przyjaciele i pomocnicy. Po drodze korowód nawiedził kościół św. Wawrzyńca oraz sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej, by poprzez krótką modlitwę oddać cześć świętym w ich relikwiach. Zwieńczeniem korowodu był „Bal Wszystkich Świętych”, czyli super zabawa, tańce, konkursy, w tym konkurs na najciekawszy kostium. Wszystko odbyło się w radosnej atmosferze. Każdy uczestnik balu wyszedł z niego szczęśliwy i z postanowieniem, że w przyszłym roku też weźmie w nim udział.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku oraz zdjęć z korowodu i balu.

kiliknij w FOTO!

Zdjęcia za: https://naszepniewy.com.pl/aktualnosci/korowod-wszystkich-swietych-ulicami-pniew