3b i 3e w Poznaniu

6.04. 2022r. klasy 3b i 3e wybrały się na wycieczkę do Poznania, aby zwiedzić poznańską Palmiarnię oraz obejrzeć wspólnie film w Multikinie pt. „Skarb Mikołajka”.

Głównym celem zwiedzania Palmiarni było pogłębienie wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację oraz uświadomienie uczniom różnorodności gatunkowej świata roślin. Zwiedzaliśmy po kolei pawilony, w każdym spotykając przeróżne formy flory i fauny. W ciepłych i wilgotnych pomieszczeniach dzieci oglądały rośliny tropikalne o efektownych liściach oraz pnączach, bananowce, paprocie, rośliny owadożerne, palmy, daktylowce, sagowce oraz wiele gatunków kaktusów. Atrakcją było podziwianie roślin i ryb w oczkach wodnych, egzotycznych papug oraz akwariów z żółwiami.

Drugim punktem wycieczki było kino i obejrzenie filmu „Skarb Mikołajka”, który wzruszył nas i śmieszył, a najważniejsze bo opowiadał o rozterkach, szkolnych przyjaźniach na całe życie i jakże ważnych relacjach z rodzicami.

Natalia Roszyk, Barbara Wieczorek