Drzewa do samego nieba

Uczniowie klasy 3d w trakcie omawiania kolejnej lektury "Drzewo do samego nieba" stworzyli swoje własne Drzewka szczęścia.

Jak w przypadku każdej lektury, uczniowie pracując w grupach zaczęli od podzielenia się własnymi przemyśleniami na temat lektury, które następnie zostały przeniesione na papier w formie rutyny 12 pytań.

Kolejnym krokiem było ułożenie planu wydarzeń. Bardzo pomocny okazał się quiz w aplikacji Wordwall.

W zeszytach OK znalazły się notatki graficzne związane z autorem książki i głównymi postaciami.

Pracując w parach rutyną 5 x dlaczego, uczniowie starali się odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego drzewo było tak ważne dla mieszkańców kamienicy?

Po opracowaniu lektury, przyszedł czas na stworzenie Drzew szczęścia, które z pewnością zapewnią wszystkim powodzenie oraz będą emanować dobrą energią.