Wycieczka do Wrocławia

Jednodniową wycieczkę do Wrocławia uczniowie klas 5d, 6b i 6c rozpoczęli rankiem 5 maja 2023r.

Stolica Dolnego Śląska przywitała dzieci, pilota i opiekunów bardzo ciepło, był piękny, słoneczny dzień.

Pan przewodnik opowiadał o historii miasta, położeniu, mieszkańcach, uczelniach i zabytkach. Na rynku dzieci zadzierały głowy, żeby obejrzeć gmach ratusza z 66-metrową wieżą i piękne mieszczańskie kamienice. Ostrów Tumski – najstarsza część Wrocławia otoczony jest wodami Odry. Tam uczestnicy wycieczki podziwiali gotycką katedrę, a później Mostek Pokutnic, który łączy wieże kościoła Św. Marii Magdaleny. Na wycieczkowej trasie dzieci spotkały krasnale, są jednym z symboli Wrocławia. Figurek jest obecnie ponad 360. Pan przewodnik zapewniał, że wrocławskie krasnoludki są przyjazne i bardzo pogodne. Niewątpliwą atrakcją wycieczki był punkt widokowy w Sky Tower. Przeszklony taras na 49 piętrze wieży pozwalał podziwiać panoramę miasta z góry. Tym razem dzieci nie zadzierały głów, tylko spoglądały na miasto z wysokości 200 metrów.

Chwile odpoczynku od zgiełku miasta zapewnił pobyt w ZOO, a szczególnie w Afrykarium. Nazwa Afrykarium to połączenia słów Afryka i Akwarium. W podwodnym tunelu nad głowami dzieci pływały kolorowe ryby, płaszczki, rekiny, a nawet żółwie morskie. W dalszej części Afrykarium były też krokodyle i hipopotamy.

O tym, że podróże kształcą przekonali się uczniowie i uczennice z 5d, 6b i 6c podczas wycieczki. Podróż to również okazja do zacieśnienia więzi koleżeńskich, nawiązywanie nowych przyjaźni i integracji.

Dla 49 uczestników wycieczki był to ciekawy dzień w mieście krasnali i 111 mostów.

A. Twardosz