Warsztaty żywieniowe "Czy wiesz co jesz?".

W miniony czwartek tj. 11 czerwca br. uczniowie klas VI oraz VII wzięli udział w warsztatach na temat właściwych nawyków żywieniowych oraz zdrowego trybu życia - “Czy wiesz co jesz?”.

Spotkanie, przygotowane na podstawie podsumowania badania ankietowego przeprowadzonego wśród naszych uczniów, zostało przygotowane oraz poprowadzone przez p. Katarzynę Michałowską oraz uczniów IV klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach.
         Wśród wniosków płynących z ww. ankiety na temat nawyków żywieniowych uczniów naszej Szkoły, niepokój budzi fakt, że ok. 45% badanych uczniów klas VI-VIII nie je śniadań przed przyjściem na zajęcia szkolne, drugich śniadań w szkole, jak również informacja, że ponad 80% badanych dzieci deklaruje, że czuje się nieswojo podczas spożywania śniadania w obecności rówieśników! Te konkluzje stały się przyczynkiem do zorganizowania warsztatów.
         Po krótkiej prezentacji zasad prawidłowego odżywiania, sposobów na właściwe komponowanie posiłków oraz omówieniu składników odżywczych, uczniowie wzięli udział w krótkim quizie sprawdzającym, a następnie otrzymali broszurę “Dobry śniadaniownik”. Zawiera ona smaczne pomysły na przygotowanie dobrze zbilansowanych śniadań, które można zabrać ze sobą do szkoły.
         Mamy nadzieję, że warsztaty przyniosą zamierzone rezultaty, a uczniowie naszej Szkoły z ochotą, samodzielnie będą przygotowywali śniadania, by następnie z apetytem zjeść je podczas przerw w szkole.

Pani Katarzynie Michałowskiej oraz uczniom IV klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz owocną współpracę. Do zobaczenia już wkrótce!

W. Kociemba-Trawińska