Wyróżnienie za działalność kulturalną dla Pani Agnieszki Raczkowskiej

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Pniewach z 2008 roku komisja do spraw nagród za działalność kulturalną za rok 2022 wyróżniła nauczycielkę naszej szkoły Panią Agnieszkę Raczkowską.

Nagroda przyznawana jest każdego roku w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa kulturowego. Pani Agnieszka Raczkowska jest nauczycielką z ponad trzydziestoletnim stażem pracy. Uczy historii, plastyki, wiedzy o kulturze oraz wiedzy o życiu w rodzinie. W uzasadnieniu komisja podkreśliła Jej bezinteresowność, aktywność i kreatywność:
"Jej Pasją jest lokalna historia. Współtworzyła projekty "Pniewy pełne historii", w ramach którego powstał quest oraz rowerowy quest "Szlakiem Emilii Sczanieckiej". Z inicjatywy Pani Agnieszki powstał cykl kilkuminutowych filmów Pt. "Pieszo przez Pniewy". Wraz ze Stowarzyszeniem Odjechani Team pL zorganizowała spacery tematyczne zwiazane z ważnymi wydarzeniami historycznymi w Polsce i Europie."
Panią Agnieszkę Raczkowską znają chyba wszyscy mieszkańcy gminy Pniewy. Od lat promuje jej walory, zachęca do pogłębiania wiedzy na jej temat. Współpracuje z organizacjami i stowarzyszeniami, angażuje do swoich projektów młodzież, która w ten sposób nabiera przekonania, że warto znać i kochać historię.

Gratulujemy i jesteśmy dumni Pani Agnieszko!

M. Białkowski