Malownicza Małopolska

W dniach 29 maja do 30 maja2023r. uczniowie klas 8 wybrali się na wycieczkę do miejsca pamięci i muzeum Auschwitz – Birkenau oraz największego w Polsce parku rozrywki Energylandia w Zatorze pod opieką  – Klaudii Buszkiewicz-Michalak, Magdaleny Krystofiak, Anny Kukuć.

Pierwszego dnia zwiedzili Muzeum Auschwitz – Birkenau. Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego, nazistowskiego obozu Auschwitz. Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej dała możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji młodego człowieka.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na zakwaterowanie. Western Camp Resort przywitał uczniów pięknym otoczeniem oraz wspaniałą pogodą. Malownicze, wielobarwne Tipi, w których mieli przyjemność spędzić noc, tworzą niezwykłą indiańską wioskę, w której czas przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Do dyspozycji dla zmęczonych uczniów był basen z podgrzewaną wodą, kino plenerowe, strefa chill out na hamakach. Była możliwość zagrania w siatkówkę plażową, badmintona czy piłkę nożną.

Drugiego dnia po obfitym śniadaniu kolejką Energylandii uczniowie wyruszyli w kierunku dobrej zabawy Śmiech. W godzinach 10 – 17 wszyscy (prawie Śmiechaktywnie spędzali czas na atrakcjach największego parku rozrywki w Polsce.

Piękna pogoda, malownicze miejsce i fantastyczna atmosfera była lekarstwem na zmęczone umysły ósmoklasistów Śmiech.

W imieniu opiekunów serdecznie dziękuję za wspaniale spędzony czas  Śmiech.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Śmiech.

K. Buszkiewicz – Michalak

M. Krystofiak