Niecodzienna wizyta.

Nasza szkoła w partnerstwie z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej od roku realizuje projekt eSzkoła Wielkopolska- Cyfrowa Encyklopedia Wielkopolan.

Głównym celem projektu jest wdrożenie programów rozwojowych w zakresie stosowania w kształceniu metody projektów i nauczania problemowego z wykorzystaniem  technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) oraz utworzenie Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan. W ramach  podjętych działań budynek  szkoły został wyposażony w serwerownię oraz bezprzewodową sieć internetową.

W dniu 3 października 2014 roku  gościliśmy Ryszard Stefanowskiego – prezesa Fundacji eSzkoła, który uznał naszą szkołę za wzorcową pod względem realizacji zadań projektowych. Na spotkanie przybyli również Maciej Szykuła - Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, dr hab.  Bogdan Ślusarz- prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego w  Wydziale Ekonomii

i Zarządzania, Marek Kamiński - Dyrektor Departamentu EFS z województwa lubuskiego, Andrzej Pieczyński - prorektor ds. rozwoju, prof. nadzwyczajny, dr hab. inż. Uniwersytetu Zielonogórskiego, Łukasz Rumatowski – Dyrektor Zarządu Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej oraz Stanisław Owczarek - Dyrektor  Zachodniej Izby Przemysłowo Handlowej. Nasi  goście byli zainteresowani wdrożeniem podobnych przedsięwzięć w województwie lubuskim. W czasie spotkania wraz z prezesem Stefanowskim przekazaliśmy  informacje na temat doświadczeń związanych z realizacją zadań. Wspólnie  obejrzeliśmy nową serwerownię oraz odwiedziliśmy  uczniów podczas zajęć.

Przyjęłam  gratulacje i słowa uznania dla wykonanej pracy, która będzie służyć przez wiele lat całej społeczności szkolnej.

Anna Pupka