AUTOKAREM PRZEZ POLSKĘ

W dniach 8-10 maja uczniowie z klas 6 a,  6 d i 7 c  wybrali się na trzydniową wycieczkę do Torunia, Golubia Dobrzynia, Gdyni, Gdańska i Malborka.

Swoją  podróż rozpoczęliśmy od seansu w planetarium w Toruniu i  zwiedzania tego urokliwego miasta. Dalej ruszyliśmy w podróż do pięknego zamku w Golubiu Dobrzyniu, gdzie czekały nas warsztaty rycerskie . W twierdzy  spotkaliśmy Michała Wiśniewskiego, który nagrywał teledysk. Po nocnym zwiedzaniu zamku, przy lampionach, spaliśmy w komnatach zamkowych z XIV wieku. W nocy słychać było na korytarzach  kroki  jego dawnych mieszkańców. Ktoś widział nawet postać królewny Anny Wazówny. Drugiego dnia  wyruszyliśmy nad morze, gdzie zwiedzaliśmy Gdynię i Gdańsk.  Tam spaliśmy w hotelu, z którego okien mieliśmy widok na nasze polskie morze.  Niestety trzeba było już wracać, ale w drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze zamek w Malborku. Szkoda, że tak szybko minął nam ten czas.