ZNAJĄ DEDALA I IKARA, ROZUMIEJĄ DEMETER …

W piątek w hali widowiskowo-sportowej miało miejsce podsumowanie projektu mitologicznego , nad którym pracowały od października 2018 do czerwca 2019 roku klasy piąte pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego, historii, plastyki oraz swoich wychowawców.

Celem projektu było zapoznanie uczniów z mitologią grecką, przybliżenie jej bohaterów, ich cech, postaw, wyborów, atrybutów. Piątoklasiści rywalizowali ze sobą pod względem znajomości związków frazeologicznych pochodzących z mitologii. W piątek przedstawiali swoje ostatnie zadania – sceny mitologiczne, których temat został wcześniej wylosowany, oraz współczesne bóstwo, które mogłoby obecnie zamieszkiwać Olimp. Wszystkie klasy poradziły sobie doskonale i jury, złożone z pań bibliotekarek, miało trudne zadanie. W czasie dwugodzinnego spotkania zebrani poznali zwycięzców dwóch indywidualnych konkursów przeprowadzonych w ramach projektu oraz trzech konkursów drużynowych, między innymi literackiego, który sprawdzał, jak uczniowie tworzą opowiadanie twórcze z bohaterem mitologicznym w roli głównej oraz opisują obraz inspirowany mitem.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym projekt „Tak daleko stąd, tak blisko – współczesne spojrzenie na mitologię” udało się zrealizować.

Koordynatorki projektu

L. Liszkowska