PODCHODY JĘZYKOWE

Organizatorzy: nauczyciele języków obcych

Czas realizacji: 13.06

Cele projektu:

1. Rozwijanie umiejętności językowych – wzbogacenie zasobu słownictwa z języka angielskiego i niemieckiego.

2. Rozwijanie umiejętności pracy w grupie / zespole.

3. Kształcenie umiejętności organizacyjnych.

4. Łączenie nauki z dobrą zabawą na świeżym powietrzu.

Podchody odbyły się w pniewskich Łazienkach. Każda klasa została podzielona na grupy. Najpierw każda z drużyn wybrała dla siebie nazwę następnie uczniowie przystąpili do działania.

Zabawa polegała na odnalezieniu a następnie rozwiązaniu zadań znajdujących się przy różnych stanowiskach. Uczniowie klas piątych mieli za zadanie min. rozwiązać krzyżówkę, uzupełnić test-luk, nauczyć się czytać „łamańce językowe“, poszukać „skarby, przygotować taniec do danej piosenki itp. Uczniowie wykorzystywali własną wiedzę i umiejętności. Biegali po całym wyznaczonym terenie, rozwiazując kolejne zadania i starając się pokonać przeciwników. Zwyciężyła klasa, która uzbierała najwiecej punktów tj. Klasa 5a :)