Imieniny: Jarosława, Marka

UCZNIOWIE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PNIEWACH UCZESTNICZYLI W RAJDZIE MICKIEWICZOWSKIM SZLAKIEM W OBJEZIERZU.

Dnia 28 września 2019r. odbył się Rajd Mickiewiczowskim Szlakiem z metą w Objezierzu. Szkołę Podstawową w Pniewach reprezentowało 38 uczniów i 5 nauczycieli (A. Wendt, M. Wendt, A. Rogalska, L. Węglarz, J. Worpaj).

W trakcie rajdu odbyły się następujące konkurencje:

- konkurs wiedzy o Obornikach, życiu i twórczości Adama Mickiewicza,

- konkurs plastyczny pt. „Bohaterowie literaccy Adama Mickiewicza,

- znajomość przepisów przeciwpożarowych,

- konkurencje sprawnościowe.

Staraliśmy się, aby wypaść jak najlepiej, gdyż wyniki liczyły się do rywalizacji powiatów województwa wielkopolskiego o puchar marszałka. Spośród uczniów naszej szkoły najaktywniejsi byli: M. Chamczyk (6f), D. Ciepła (6f), A. Czekała (6f), G. Matysiak (5e), B. Szild (8c), K. Schmidt (6c), T. Śmigielski (5a). Rajd do Objezierza jest przykładem, że w trakcie zabawy można się wiele nauczyć, przede wszystkim o życiu i twórczości Adama Mickiewicza.

Opiekun SKKT-PTTK

Jolanta Woropaj