WYGRALIŚMY POWIATOWĄ OLIMPIADĘ WIEDZY KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNEJ W SZAMOTUŁACH.

Dnia 24 września 2019r. odbyła się w Szamotułach Powiatowa Olimpiada Wiedzy Krajoznawczo-Turystycznej. Gminę Pniewy reprezentowało 12 uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Zespołu Szkół w Pniewach. (Maksymilian Frąckowiak, M. Duda, F. Kucza, M. Bialik, F. Kończak, O. Naskręt, D. Bosy, S. Kozubowski, M. Grocholewska, Michał Frąckowiak, J. Markiewicz, M. Bąk).

Uczniami opiekowała się Jolanta Woropaj – nauczycielka geografii ze Szkoły Podstawowej w Pniewach.

Uczestnicy olimpiady brali udział w następujących konkurencjach:

- test krajoznawczy,

- kolarski tor sprawnościowy,

- test topograficzny i zadania z terenoznawstwa,

- pomiar odległości w terenie.

Młodzież z naszej gminy zdobyła I miejsce drużynowo oraz indywidulanie od I do VII miejsca. Uczniowie w składzie: Maksymilian Frąckowiak, M. Duda, F. Kucza, M. Bialik, F. Kończak, O. Naskręt będą reprezentowali powiat szamotulski na Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy Krajoznawczo-Turystycznej, która odbędzie się 5 października 2019r. w Lesznie. Gratulujemy sukcesu, życzymy wytrwałości w dalszej rywalizacji.

Opiekun SKKT-PTTK

Jolanta Woropaj