Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

WYGRALIŚMY WOJEWÓDZKĄ OLIMPIADĘ WIEDZY TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEJ W LESZNIE.

Dnia 5 października 2019r. odbyła się w Lesznie Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej.

Powiat szamotulski reprezentowały 2 drużyny składające się z uczniów i absolwentów Gimnazjum oraz Zespołu Szkół w Pniewach (Michał Bialik, Filip Kończak, Maksymilian Frąckowiak, Franciszek Kucza, Mateusz Duda, Oskar Naskręt). Uczniowie zostali przygotowani przez Jolantę Woropaj – wieloletniego nauczyciela geografii. Finał wojewódzki olimpiady obejmował:

- test krajoznawczy z elementami topografii,

- kolarski tor sprawnościowy,

- marsze na orientację.

Reprezentanci naszego powiatu zdobyli I i III miejsce drużynowo (na 13 drużyn), a Michał Bialik zdobył I miejsce indywidualnie, Filip Kończak II miejsce indywidualnie. Drużyna składająca się z 4 uczestników (Michał Bialik, Filip Kończak, Maksymilian Frąckowiak, Mateusz Duda) będzie reprezentowała województwo wielkopolskie w finale ogólnopolskim olimpiady, która odbędzie się na początku listopada w Zakopanem. Wychowankowie Jolanty Woropaj 5 rok z rzędu zakwalifikowali się do najwyższego etapu wyżej wymienionej olimpiady.

Gratulujemy sukcesu, trzymamy kciuki w ogólnopolskiej rywalizacji.