Imieniny: Marka, Wiktoryny

UCZNIOWIE I ABSOLWENCI NASZEJ SZKOŁY PRZYCZYNILI SIĘ DO SUKCESU GMINY PNIEWY I POWIATU SZAMOTULSKIEGO W RYWALIZACJI SPORTOWO-TURYSTYCZNEJ W SZAMOTUŁACH.

Dnia 18 października 2019r. odbyło się w Szamotułach spotkanie podsumowujące Współzawodnictwo Sportowo-Turystyczne Gmin Powiatu Szamotulskiego o Puchar Starosty.

Gmina Pniewy zdobyła II miejsce (na 8 gmin) w wyżej wymienionej rywalizacji. Uczniowie i absolwenci ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach w znacznym stopniu przyczynili się do tego sukcesu aktywnie uczestnicząc w następujących imprezach:

- Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Turystycznych Marszach na Orientację w lasach koło Ostroroga (22 uczniów, 2 nauczycieli, III miejsce),

- Powiatowa Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej (12 uczniów, 1 nauczyciel, I miejsce).

Natomiast Powiat Szamotulski zdobył I miejsce (na 35 powiatów) we Współzawodnictwie Sportowo-Turystycznym o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W znacznym stopniu przyczyniliśmy się do tego sukcesu aktywnie uczestnicząc w następujących imprezach:

- Międzywojewódzki Pieszy Rajd Reymontowski z metą w Kołaczkowie (29 uczniów, 4 nauczycieli, II miejsce),

- Wojewódzki Rajd „Witamy Wakacje” z metą w Boszkowie (39 uczniów, 3 nauczycieli, III miejsce),

- Wojewódzki Rajd „Mickiewiczowskim Szlakiem” z metą w Objezierzu (38 uczniów, 5 nauczycieli, IV miejsce),

- Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej w Lesznie (6 uczniów , 1 nauczyciel, I i III miejsce).

Cenne punkty dla naszej gminy i powiatu zdobywamy ponad 15 lat. Wymienione imprezy odbywają się w dni wolne od zajęć lekcyjnych. Poświęcamy dużo czasu, aby przygotować uczniów do konkursów wiedzy, sprawnościowych i plastycznych, gdyż na imprezach krajoznawczo-turystycznych rangi powiatowej i wojewódzkiej jest duża rywalizacja. Ciężka i systematyczna praca uczniów oraz nauczycieli jest zauważana i doceniana przez władze Gminy Pniewy i Powiatu Szamotulskiego.

Opiekun SKKT-PTTK

Jolanta Woropaj