NIEPODLEGŁOŚĆ I ROGALE

W świąteczny poniedziałek, czyli 11 listopada 2019r. 45 uczniów (klasy 4, 5 i 6) oraz 5 nauczycieli (L. Węglarz, L. Idziak, W. Kaniewska, E. Krumryk, K. Syk) uczestniczyło w XXV RAJDZIE NIEPODLEGŁOŚCI z metą w Szamotułach.

Organizatorem było PTTK oddział Szamotuły oraz SKKT-PTTK Zespołu Szkół nr 1 – Gimnazjum i Liceum im. Ks. Piotra Skargi w Szamotułach.

Celami rajdu było:

• uczczenie 101. rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego1918/1919
  • upamiętnienie 100. rocznicy powstania Gimnazjum i Liceum im. Ks. Piotra Skargi
  • poznanie walorów krajoznawczych Ziemi Szamotulskiej
  • popularyzacja idei ochrony przyrody i zabytków
  • popularyzacja turystyki kwalifikowanej i czynnego wypoczynku wśród młodzieży szkolnej.

Na mecie uczestnicy brali udział w konkursach  wiedzowych, rekreacyjno –sprawnościowych oraz w konkursie piosenki. Nagrodzeni uczniowie to:

• konkurs piosenki żołnierskiej i patriotycznej:

II miejsce – Z. Kałek (6f), M. Chamczyk (6f), D. Ciepła (6f), K.Bulik (5b)

III miejsce – A.Czekała (6f)

• rowerowy tor przeszkód:

I miejsce- M. Siemionow (5c)

• Rzuty ringo do celu:

II miejsce – J. Pluskota (6g)

IV miejsce – A. Ajchler (6g).

Po dotarciu na metę czekały na uczestników tradycyjne rogale świętomarcińskie oraz gorąca grochówka i pomidorowa.

Uczniowie bardzo zadowoleni ( szczególnie nagrodzeni) wrócili do domu.

Napisała i foto L.W.