Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

1A I 1C W POZNANIU

We wtorek 12 listopada klasy 1c i 1a wybrały się na wycieczkę do Poznania. „Muzeum Rogalowe” było pierwszym punktem naszej podróży.

Dzieci miały okazję obejrzeć pokaz rogalowy, dzięki czemu poznały recepturę i składniki używane do produkcji rogali Świętomarcińskich.  Każda para uczniów, używając tradycyjnych narzędzi, miała okazję upiec prawdziwego rogala. Pracę umilał nam Mistrz Rogalowy Wuja Binia, który perfekcyjnie posługiwał się gwarą poznańską. W czasie prezentacji multimedialnej o historii i dumach Poznania zajadaliśmy się pysznymi wypiekami. Pokaz rogalowy zakończyliśmy wspólnym oglądaniem  z okien muzeum słynnego pokazu koziołkowego. Następnie udaliśmy się na seans filmowy pt. „Baranek Shaun”.

To był dzień pełen wrażeń.

A. Kobierska, J.Bromber