1A Z WIZYTĄ U WETERYNARZA

19 lutego klasa 1a wybrała się do gabinetu weterynaryjnego Vital-Vet lek. wet. Artura Maślaka. Po budynku oprowadzała nas miła lek. pani Hania. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy lekarza weterynarii.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia. Gabinet wyposażony jest w sale badań RTG i USG. Posiada również laboratorium do badań krwi. Największe wrażenie na uczniach wywarła sala operacyjna i szpital dla zwierząt.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć badanie USG brzucha suczki, która zakwalifikowana została do operacji cesarskiego cięcia.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały o pracy weterynarza, zadawały pytania i opowiadały o leczniczych przygodach swoich pupili.  Niektórzy wyrazili chęć bycia w przyszłości lekarzem weterynarii. Bardzo dziękujemy całemu personelowi za zaangażowanie i miłe przyjęcie!

J. Bromber