Wygraliśmy Powiatową Olimpiadę Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej.

Dnia 30.09.2020r. odbyła się w Szamotułach Powiatowa Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej.

Gminę Pniewy reprezentowało 5 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach (A. Czekała 7f, J. Lamcha 7a, A. Hojnacki 7a, K. Jędrzejczak 7a, B. Bławat 8b) oraz 4 absolwentów Gimnazjum im. ks. kan. Mariana Maciejewskiego w Pniewach (M. Frąckowiak, F. Kończak, O. Naskręt, M. Bialik).

W ramach olimpiady odbyły się następujące konkurencje:

- test krajoznawczy (50 pytań),

- kolarski tor sprawnościowy,

- test topograficzny i zadania z terenoznawstwa,

- pomiar odległości w terenie.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich zadań okazało się, że reprezentanci naszej gminy kolejny raz zwyciężyli w rywalizacji indywidualnej i drużynowej.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce Michał Bialik,

II miejsce Oskar Naskręt,

III miejsce Filip Kończak,

V miejsce Maksymilian Frąckowiak,

VI miejsce Adam Czekała.

Uczniowie przygotowywali się do olimpiady z Jolantą Woropaj – nauczycielem geografii.

Gratulujemy zwycięstwa w rywalizacji powiatowej. Życzymy sukcesów w rywalizacji wojewódzkiej.