Dzień Wolontariusza 5 grudnia.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku.

Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz wspieranie organizacji pożytku publicznego.

„, Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

Flora Edwards

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, wszystkim naszym Wolontariuszom składam najserdeczniejsze życzenia, oraz podziękowania za bezinteresowną działalność.

Życzę Wam dużo zdrowia, szczęścia i radości w życiu, którą tak chętnie dzielicie się z innymi.

Niech wolontariat nadal będzie źródłem Waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech tych, którym poświęcacie swój czas, niech motywuje Was do dalszego działania na polu wolontarystycznym.

Za dobre serce, gotowość, oddanie, chęć i wolę służenia innym w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności wszystkim Wolontariuszom najlepsze życzenia pomyślności i wytrwałości

składa

Lucyna Węglarz –opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu