Co z wypożyczaniem lektur?

Od wielu tygodni żaden uczeń nie wszedł do biblioteki szkolnej, nie przeglądał księgozbioru w swoim ulubionym dziale i nie wypożyczył przy naszym biurku wybranego przez siebie tytułu. Jednak nie oznacza to, że w ogóle nie udostępniamy Wam książek!

Jak wypożyczyć w bibliotece szkolnej lekturę?

1. Na Librusie wyślij wiadomość do p. Katarzyny Syk. Pamiętaj o podaniu swojego imienia, nazwiska, klasy oraz tytułu książki, którą chcesz wypożyczyć.

2. Czekaj na wiadomość zwrotną o możliwości odbioru książki (powinna do Ciebie dotrzeć w ciągu dwóch dni).

3. Odbierz (lub poproś kogoś o odbiór) książkę ze szkoły. Będzie ona czekała na Ciebie na stoliku, który znajduje się na holu w budynku D.

Jednak aby każdy z Was mógł wypożyczyć lekturę ważne jest, aby zwrócić książki, które już zostały opracowane na zajęciach. Można je włożyć do kartonu, który znajduje się w holu budynku D. Proszę pamiętać o zostawieniu karteczki z imieniem, nazwiskiem i klasą.

Jeśli nie macie możliwości wypożyczenia książek z naszej biblioteki, to zachęcamy do korzystania z zasobów strony wolnelektury.pl. W tej cyfrowej bibliotece masz dostęp do ponad 5500 darmowych utworów.

bibliotekarki