Pasowanie Pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

W dniach 8 – 12 lutego 2021 roku uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Wyjątkowo, w tym roku, uroczystość odbywała się w salach lekcyjnych każdej z klas.

Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki. Uczniowie mogli po raz pierwszy wypożyczyć książkę. Najbardziej emocjonującym punktem było pasowanie każdego z uczniów dużym, zaczarowanym ołówkiem, który na co dzień mieszka w bibliotece szkolnej. Pierwszoklasiści otrzymali w prezencie kolorową zakładkę do książki, którą wykonały bibliotekarki. Nowością w tym roku była Wyprawka Czytelnicza dla każdego ucznia, którą szkoła otrzymała z Instytutu Książki w Warszawie.

Wierzymy, że najmłodsi uczniowie będą częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej, gdzie czeka na nich cudowny świat wyobraźni, przygód i baśni zawarty w książkach.

Lidia Chudziak i Katarzyna Syk