Wirtualne spotkanie uczniów klas 7 i 8 ze specjalistą z branży IT

Są takie spotkania, które zapadają głęboko w pamięć, a nawet mają wpływ na decyzje życiowe i postrzeganie świata. Do takich należy z pewnością niesamowite spotkanie uczniów klas 7 i 8 z p. Michałem Klimczakiem.

Pan Michał od 16 lat zajmuje się branżą IT, obecnie pracuje na stanowisku IT Business Managera i bez wątpienia jest pasjonatem dziedziny, którą się zajmuje. Zapoznał nas z obszernym wachlarzem specjalizacji w branży IT.

Dowiedzieliśmy się m.in.:
- jakiego typu zadania wykonuje na co dzień pracownik branży IT;
- w jakie studia/kursy warto zainwestować;
- gdzie można zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe w branży;
- jakie kompetencje najbardziej się liczą w tym zawodzie;
- jakie są blaski i cienie pracy w branży IT;
- jak wygląda praca zdalna w tej branży;
Początkowo zaplanowane na pół godzinki spotkanie przedłużyło się do 2 godzin ku uciesze uczestników. Pan Michał przekonywał, jak ważna jest znajomość języka angielskiego, umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, nastawienie na uczenie się przez całe życie i umiejętność pracy w zespole.

Dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie, cenne wskazówki i informacje Śmiech