Trenerka myślenia krytycznego na lekcjach w klasach 1-3

W zeszłym tygodniu gościłyśmy na lekcjach online trenerkę myślenia krytycznego p. Magdalenę Zaborowską- Zagórską. Pokazowe lekcje odbyły się w klasach 1d i 2a.

W klasie 1 dzieci poznały znaczenie pojęcia rzeczownik.  Kształtowały umiejętność nazywania rzeczy, zwierząt, roślin oraz ludzi. W klasie 2 dzieci utrwalały umiejętność odczytywania godzin i minut na zegarze, poznawały pojęcie „kwadrans”. Trenerka zastosowała trzy postawy MK:

1.Umiesz tworzyć logiczne powiązania.

2.Potrafisz przetwarzać informację.

3.Myślisz o konsekwencjach.

Uczniowie pracowali kilkoma rutynami: Most I, Most II, 5x dlaczego, Winda oraz Widzę-Myślę-Zastanawiam się.

Zajęcia okazały się fantastyczną okazją do dyskusji i wymiany poglądów. Uczniowie chętnie pracowali i dzielili się swoimi pomysłami.

J. Bromber, K. Antkowiak- Kotulska