Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Trzymaj formę!

To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Czas realizacji :  październik  2020 r. - maj 2021r.

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

PODSUMOWANIE PROJEKTU

Program edukacyjny ,,Trzymaj formę’’

Rok szkolny 2020/2021

W roku szkolnym 2020/2021  klasy VII wzięły udział w programie TRZYMAJ FORMĘ. Ze względu na pandemię COVID – 19 program realizowany był z uczniami w formie zdalnej.

Program realizowany był metodą projektu edukacyjnego – ,,Żyję zdrowo , na sportowo’’ oraz Challenge chodzony.

Projekt realizowany był w ramach godzin lekcyjnych ( wychowanie fizyczne, biologia,) oraz zajęć pozalekcyjnych.

Podczas realizacji projektu  uczniowie pogłębiali wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

L.p.

Zrealizowane zadanie

Odpowiedzialni

1.

Opracowanie wraz z klasami zadań do realizacji w ramach projektu ,,Trzymaj formę’’

X  2020r.

2.

Poinformowanie rodziców o przystąpieniu szkoły do programu ,, Trzymaj formę’’ – strona internetowa szkoły

X  2020 r.

3.

Jakie są polskie nawyki żywieniowe na tle innych krajów? "Poznajemy fakty i mity o odchudzaniu"

XI  2020 r.

4.

Sportowy escape room

XI  2020 r.

5.

Piramida zdrowego żywienia.

XII  2020 r.

6.

Moje kolorowe śniadanie – przedstawienie przez uczniów pomysłów na zdrowe śniadanie.

XII  2020r.

7.

BMI – co to jest i jak je obliczyć?

XII  2020r.

8.

Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie: Dlaczego warto biegać – prezentacja multimedialna  on-line.

XII  2020r.

9.

Rola aktywności fizycznej w radzeniu sobie z emocjami.

I  2021r.

10.

Kształtowanie sylwetki – ćwiczenia utrzymywania prawidłowej postawy ciała

III  2021r.

11.

Challenge chodzony – wyzwanie marszowe dla uczniów.

IV  2021r.

12.

Międzynarodowy Dzień Sportu

Klaudia Buszkiewicz-michalak

V  2021r.

13.

Opracowanie i przeprowadzenie ankiety ewaluacyjnej dla uczniów

Magdalena

Kwaśna

V  2021r.

Wnioski:

-  przedsięwzięcia w ramach projektu ,, Trzymaj formę’’ pomimo nauki zdalnej cieszyły się dużym zainteresowanie wśród uczniów

- uczniowie zdobyli odpowiednią wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej

- kontynuacja projektu w kolejnym  roku szkolnym.