Nagroda Kulturalna dla Emilii Wytykowskiej Sroka

W dniu 23 września odbyła się XXXIII uroczysta sesja Rady Miejskiej Pniewy, podczas której wręczono nagrody Gminy Pniewy za działalność w dziedzinach kultury i sportu.

Tegoroczną  nagrodę kulturalną za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2020 otrzymała Emilia Wytykowska-Sroka. Nasza Madame Niteczka.

Od 2015 roku współpracuje, z własnej inicjatywy, ze świetlicą Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach i aktywnie wspiera wszystkie jej przedsięwzięcia. Zaprojektowała stroje do słynnych przedstawień: „ Piotruś Pan”, „Piękna i Bestia”, „Anastazja” i „Alladyn”, które cieszyły się dużą popularnością. Obecnie projektuje i szyje stroje do następnego przedstawienia „Mulan”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.