Rajd Mickiewiczowskim Szlakiem Oborniki-Objezierze.

Dnia 25 września 2021r. odbył się Rajd Mickiewiczowskim Szlakiem z Obornik do Objezierza.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 43 uczniów i 4 nauczycieli (E. Krumryk, K. Bernat, N. Włodarczyk, J. Woropaj). Celem imprezy było przypomnienie pobytu Adama Mickiewicza w Wielkopolsce, realizowanie działań prozdrowotnych przez popularyzację turystyki pieszej. Uczniowie przygotowywali prace plastyczne pt. Bohaterowie utworów Adama Mickiewicza. Uczestniczyli w konkursie wiedzy o Obornikach, o życiu i twórczości Adama Mickiewicza oraz konkurencjach sprawnościowych na mecie. Wyniki znane będą za kilka dni. Są one zaliczane do rywalizacji powiatów województwa wielkopolskiego o Puchar Marszałka. Uczniowie zwiedzili również wystawę w Domu Kultury w Objezierzu poświęconą 200. rocznicy urodzin Antoniego Małeckiego – wybitnego humanisty, filologa, literaturoznawcy. Mimo deszczowej pogody aktywnie spędziliśmy czas wolny na świeżym powietrzu.

Opiekun SKKT-PTTK

Jolanta Woropaj