Wygraliśmy Powiatową Olimpiadę Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej.

Dnia 29.09.2021r.odbyła się w Szamotułach Powiatowa Olimpiada Wiedzy Turystyczno – Krajoznawczej.

Celem imprezy było propagowanie piękna ziemi ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości oraz promowanie krajoznawstwa i turystyki wśród mieszkańców regionu. Wyniki olimpiady zaliczane są do współzawodnictwa gmin powiatu szamotulskiego o Puchar Starosty.

W ramach olimpiady rozegrane zostały następujące konkurencje :

- test krajoznawczy,

- kolarski tor sprawnościowy,

- test topograficzny,

- pomiar odległości w terenie.

Gminę Pniewy reprezentowało 2 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach (A. Czekała kl.8f, O. Gorący kl.7h) oraz 4 absolwentów Gimnazjum im. ks. kan. Mariana Maciejewskiego w Pniewach (F. Kończak, M. Duda, M. Bialik, O. Naskręt). Uczniowie i studenci przygotowywali się do olimpiady z nauczycielką geografii – Jolantą Woropaj. Zawodnicy z naszej gminy wypadli najlepiej i wszyscy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego olimpiady (2 drużyny po 3 osoby), który odbędzie się dnia 02.10.2021r. w Lesznie.

Gratulujemy im wspaniałego sukcesu. Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Opiekun SKKT – PTTK  Jolanta Woropaj