Wygraliśmy Wojewódzką Olimpiadę Wiedzy Turystyczno – Krajoznawczej.

Dnia 02.10.2021r. odbyła się w Lesznie Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Turystyczno – Krajoznawczej.

Celem imprezy było propagowanie piękna ziemi ojczystej, popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki wśród mieszkańców wsi i małych miast oraz zachęcanie do czynnego wypoczynku .

Powiat szamotulski reprezentowało 2 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach (O. Gorący kl.7h , A. Czekała kl.8f) i 4 absolwentów Gimnazjum im. ks. kan. Mariana Maciejewskiego w Pniewach (O. Naskręt, F. Kończak, M. Bialik, M. Duda).

Finał wojewódzki  obejmował następujące konkurencje :

- test krajoznawczy z elementami topografii ( 50 pytań ),

- kolarski tor sprawnościowy,

- marsze na orientację w lesie.

Zawodnicy z powiatu szamotulskiego przygotowywali się do olimpiady z nauczycielką geografii – Jolantą Woropaj i uzyskali następujące wyniki :

- O. Naskręt 187 punktów I miejsce (zadecydował lepszy wynik z testu wiedzy),

- F. Kończak 187 punktów II miejsce,

- M. Bialik 182 punkty IV miejsce,

- A. Czekała 167 punktów VI miejsce,

- O. Gorący 160 punktów IX miejsce,

- M. Duda 149 punktów XII miejsce.

Trzej pierwsi zawodnicy zdobyli również I miejsce drużynowo i będą reprezentowali województwo wielkopolskie w finale centralnym, który odbędzie się w listopadzie 2021r. w Zakopanem. W olimpiadzie nie ma ograniczeń wiekowych. Najmłodszymi uczestnikami byli O. Gorący i A. Czekała, ale poradzili sobie dosyć dobrze z poszczególnymi konkurencjami – ich drużyna zajęła IV miejsce. Mamy nadzieję, że dzięki systematycznej, solidnej pracy za rok uda im się poprawić obecny wynik.

Zwycięskiej drużynie gratulujemy sukcesu. Życzymy wytrwałości w dalszej nauce.

Opiekun SKKT – PTTK

Jolanta Woropaj