Wygraliśmy ogólnopolskie marsze na orientację.

Dnia 18 września odbyła się IX Ogólnopolska impreza na orientację w nieznane koło Zaniemyśla.

Celem zajęć było doskonalenie umiejętności czytania mapy topograficznej, posługiwania się kompasem oraz realizowanie działań prozdrowotnych polegających na aktywnym wypoczynku w dni wolne od zajęć lekcyjnych.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 33 uczniów i 3 nauczycieli (K. Bernat, E. Krumryk, J.Woropaj), którzy opiekowali się młodzieżą społecznie.

Należało pokonać 2 etapy dzienne. Uczniowie startowali w kategorii TD i TM. Mimo deszczowej pogody i trudnej trasy nikt się nie zgubił – wszyscy uczestnicy imprezy bezpiecznie dotarli do mety.

Wyniki są następujące :

KATEGORIA TD

I miejsce Oliwia Piechota kl.7a, Amelia Synowiec kl.7e,

II miejsce Karol Śmigielski kl.6b, Tobiasz Śmigielski kl.7a,

III miejsce Lena Szczechowiak kl.7g, Zofia Strzelecka kl.7h,

VI miejsce Jan Korpik kl.7e, Maksymilian Hładki kl.7e.

KATEGORIA TM

IV miejsce Adam Czekała kl.8f, Zuzanna Kałek kl.7f,

V miejsce Emilia Frajtag kl.8b, Klaudia Kędzia kl.8b.

Gratulujemy ogólnopolskiego sukcesu. Życzymy tak dobrych wyników na marszach, które odbędą się dnia 17.10.2021r. W Bolewicach.

Opiekun SKKT – PTTK

Jolanta Woropaj