2b i 3c na wycieczce w Poznaniu

Dnia 11.10.2021r. klasy 2e i 3c wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do Poznania.

Dzień rozpoczęły od kinowej lekcji „Od ołówka do programu komputerowego”. Dzieci dowiedziały się jak powstają dźwięki, stroje oraz scenografia do filmu. Zdobyły informacje o powstawaniu filmów w różnych wytwórniach. Miały również okazję wykazać się znajomością tytułów bajek prezentowanych na dużym ekranie. Następnie obejrzały film pt: „ Jak rozmawiać z psem”.

Ostatnim punktem wycieczki był spacer po parku Cytadeli. Miały okazję zobaczyć zabytkowe militaria oraz cmentarz, na którym spoczywają żołnierze walczący o wolność Poznania.

Jolanta Wójcik, Agnieszka Kobierska