Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Myśliwskim szlakiem

Za nami już trzecia wyprawa Szkolnego Koła Rowerowego. Tym razem pomysł  na kierunek sobotniej wycieczki nie był nasz, ale chętnie skorzystaliśmy z niezwykle miłej propozycji.

Zostaliśmy zaproszeni na piknik przez pana Józefa Stróżniaka – mieszkańca Pniew, przedsiębiorcę i myśliwego z Koła Łowieckiego „Darz Bór”. Spotkanie zaplanowano na polanie „Kapliczka” w lesie koło Buszewa. Pan Józef opiekuje się miejscem upamiętniającym myśliwych, o których mówi napis na symbolicznym pomniku, że „odeszli do Krainy  Wiecznych Łowów”.

Trasą przez Podpniewki i Konin Huby dojechaliśmy na polanę. Czekało już na nas rozpalone ognisko. Liczyliśmy na pieczoną  w ogniu kiełbasę, ale przyjęcie, które zorganizował dla nas pan  Józef z przyjaciółmi, zaskoczyło nas. Były kiełbaski i grillowana karkówka, mogliśmy także do woli częstować się domowym plackiem ze śliwkami, pączkami, owocowymi sokami i ciepłą herbatą. Dowiedzieliśmy się też nieco o zajęciach myśliwych i o miejscu, w którym było spotkanie.

Miłym zaskoczeniem dla nas, jak i dla gospodarza pikniku, była nieoczekiwana wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach, którzy w lesie odbywali ćwiczenia. Druhowie chętnie przysiedli się do naszego ogniska i stanęli do wspólnej fotografii. Po spotkaniu w tak sympatycznym towarzystwie, trasą przez Konin i Księże Góry, wróciliśmy do Pniew.

Serdecznie dziękujemy panu Józefowi Stróżniakowi za zaproszenie i przygotowanie wraz z rodziną i przyjaciółmi tak miłego przyjęcia. Dziękujemy też  podróżującemu z nami panu Krzysztofowi Obrockiemu za ufundowane słodycze a panu Rafałowi Guzowskiemu za wykonane pamiątkowe zdjęcia.

W najbliższą sobotę kolejna rowerowa wyprawa. Zapraszamy.

Tekst Dariusz Norek

Zdjęcia z pikniku pan Rafał Guzowski