Imieniny: Bony, Horacji

Dominika Durczak zwyciężczynią szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

W poniedziałek, 8 listopada odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

Wzięło w nim udział siedemnaścioro uczniów naszej szkoły.

Temat tegorocznego konkursu brzmi: „Targani sztormem, złapani przez burzę”. W czasie 90 minut uczestnicy musieli wykazać się znajomością lektur obowiązkowych i wskazanych przez organizatora, umiejętnością czytania ze zrozumieniem, analizy i interpretacji różnych tekstów kultury (powieści, opowiadania, wiersza, plakatu, filmu), redagowania krótszych i dłuższych form wypowiedzi.

Z zadaniami tymi najlepiej poradziła sobie Dominika Durczak z klasy 8c, która zakwalifikowała się do etapu rejonowego.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Kolejny etap już w lutym.

Joanna Fabianowska