Klasa 1c i 1e na wycieczce

W dniu dzisiejszym, dwie klasy wyruszyły na swoją pierwszą wycieczkę, do stolicy Wielkopolski - Poznania.

W planie było Muzeum Rogala i kino. W muzeum uczniowie poznali historię rogala świętomarcińskiego, a także zgłębiali tajniki kultowego poznańskiego wypieku. Krok po kroku uczyli się, jak powstaje rogal. Poznańskie rogale, jak czasem nazywa się "te świyntomarcińskie, rychtowane są przez niezłą wiarę co je na koniec glancuje, że łoż kalafy poroztwiyrocie". Na koniec dzieci otrzymały certyfikat oraz słodki upominek, oczywiście - rogala świętomarcińskiego. Po tych kulinarnych trudach udaliśmy się do kina na film "Pszczółka Maja - mały wielki skarb".
To był dzień pełen wrażeń.
                                                                                                      Katarzyna Czarnecka