Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Święto obchodzone corocznie 10 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w rocznicę podpisania Powszechnej deklaracji praw człowieka w 1948 roku.

Uczniowie klas ósmych, realizując projekt edukacyjny, aktywnie włączyli się w obchody tego dnia. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie poznają rządowy i pozarządowy system ochrony praw człowieka.

Wśród organizacji pozarządowych szczególną uwagę poświęciliśmy AMNESTY INTERNATIONAL - organizacji, która zajmuje się wykrywaniem i dokumentowaniem przypadków łamania praw człowieka. Działa w taki sposób, aby umożliwić każdemu z nas występowanie w obronie osób, których prawa są zagrożone. Wśród akcji podejmowanych przez AI jest MARATON PISANIA LISTÓW.

BIBLIOTEKA  PUBLICZNA MiG Centrum Kultury w Pniewach jest jednym z organizatorów MARATONU, w którym bierzemy udział.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W MARATONIE PISANIA LISTÓW CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ.

Arleta Paprocka