Bieg Mikołajkowy klasy 8F – 10 grudnia 2021.

W piątek, po południu, z centralnego miejsca Pniew, czyli naszego pięknego Rynku wystartował Bieg Mikołajkowy.

Wydarzenie to dla swych pociech zorganizowali rodzice. Pomimo, iż nazwa wskazywałaby na wyścig, to nie kolejność na mecie miała znaczenie. Najistotniejsze było poznanie kilku bardzo ważnych dla historii naszego miasta miejsc i miłe spędzenie czasu. Uczestnicy podzieleni na grupy musieli się zmierzyć z różnymi wyzwaniami na poszczególnych stacjach - z krzyżówkami, zadaniami matematycznymi, zadaniami w języku niemieckim i angielskim oraz wykazać się sprawnością fizyczną. Uczniowie podczas biegu odwiedzili: kościół pod wezwaniem św. Ducha, kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, Nadleśnictwo Pniewy, budynek dawnej synagogi, teren dworca PKP,  Łazienki i pniewskie Liceum Ogólnokształcące.

Finał biegu odbył się w chacie grillowej firmy Quartet, gdzie można było ogrzać się przy ognisku, smażąc kiełbaski. Przepiękna zimowa aura sprzyjała wyśmienitym nastrojom.