Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Święto Patrona Szkoły

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach uroczyście obchodzą każdego roku Święto Patrona Szkoły.

Data nie jest wybrana przypadkowo - 6 stycznia 1919 roku pniewscy powstańcy udali się na front zachodni, gdzie uczestniczyli w walkach pod Kamionną i Zbąszyniem.

W związku z obecną sytuacją wynikającą z pandemii, obchody Święta Patrona Szkoły przebiegały dwuetapowo.

27 grudnia 2021, jak co roku, uczestniczyliśmy w uroczystościach miejskich na cmentarzu parafialnym przy zbiorowej mogile Powstańców  Wielkopolskich. Tego samego dnia wieczorem wzięliśmy udział w spacerze ulicami Pniew zorganizowanym przez „Odjechani Team” pod hasłem „Pniewskie ślady Powstania Wielkopolskiego”.

Wielu z nas przyszło indywidualnie na mogiłę poległych powstańców. Dodatkowo uczestniczyliśmy też w projekcie „Mój przodek - Powstaniec Wielkopolski” (TUTAJ) wywieszając w oknach swoich domów nazwiska pniewskich powstańców.

Druga część obchodów odbyła się w szkole, w ostatni piątek przed feriami zimowymi, 14 stycznia 2022 roku. Tego dnia wszyscy realizowaliśmy projekt „Powstańcy Wielkopolscy naszym patronem” (TUTAJ) pogłębiając wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim i poszerzając zainteresowania historią regionu.

Uczniowie klas I-III zwiedzali Izbę Pamięci, zapoznawali się z gazetką w holu szkoły, pracowali z mapą, wykonywali prace plastyczne i wypełniali karty pracy.

Uczniowie klas IV-VIII oglądali filmy edukacyjne związane z wybuchem Powstania Wielkopolskiego, rysowali komiksy, zaprojektowali mural, wykonywali mapy myśli oraz pracowali rutynami myślenia krytycznego.

Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji.