Odnieśliśmy sukces na marszach w Koźminie.

Dnia 03.04.2022r. w lasach koło Koźmina odbyła się XXII Szamotulska Impreza na Orientację SAMINO 2022.

Celem imprezy było :

- doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą i kompasem,

- włączenie się w obchody 100 – lecia InO w Polsce oraz 25 – lecia InO w Oddziale PTTK w Szamotułach,

- wyłonienie najlepszych drużyn w InO z Wielkopolski.

Szkołę Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 38 uczniów i 4 nauczycieli (W. Kaniewska, E. Krumryk, J. Woropaj, R. Świerzko), którzy opiekowali się młodzieżą społecznie.

Uczestnicy imprezy mięli do pokonania dwa etapy dzienne od 2400 m do 3500 m każdy oraz do odszukania od 8 do 13 punktów kontrolnych na poszczególnych trasach. Uczniowie z naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami.

W kategorii TD na 43 zespoły startujące (109 uczestników) zajęliśmy:

II miejsce drużynowo (F. Araszkiewicz kl.7a, T. Śmigielski kl.7a, K. Śmigielski kl.6b),

IV miejsce drużynowo (O. Haufa kl.7d, O. Piechota kl.7a, A. Synowiec kl.7e).

W kategorii TM na 33 zespoły startujące (64 uczestników) zajęliśmy:

III miejsce drużynowo (A. Czekała kl.8f, K. Schmidt kl.8c).

Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły w zawodach, które odbywały się w dni wolne od zajęć lekcyjnych. Gratulujemy wysokich miejsc zajętych w marszach na orientację. Życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie turystyki kwalifikowanej.

Opiekun SKKT – PTTK : Jolanta Woropaj