Byliśmy na marszach w Ostrolesiu

Dnia 22 maja 2022 roku w lasach koło Ostrolesia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Turystycznych Marszach na Orientację.

Celem imprezy było :

- doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem,

- wyłonienie mistrzów powiatu szamotulskiego w marszach na orientację,

- włączenie się w obchody 100 – lecia InO w Polsce, 25 – lecia InO w Oddziale PTTK w Szamotułach.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 43 uczniów oraz 3 nauczycieli (L. Idziak, E. Krumryk, J.Woropaj).

Uczniowie startowali w kategorii TD i TM. Uczestniczyli w 2 etapach dziennych, w terenie równinnym, w lasach o zmiennej przebieżności. Tym razem marsze były bardzo trudne. Najlepiej poradziła sobie drużyna w składzie: Oliwia Piechota, Aleksandra Araszkiewicz, Oliwia Haufa. Uczennice zdobyły V miejsce (na ponad 80 drużyn) i otrzymały dyplomy oraz książki. Na marszach wiele grup zgubiło się w lesie, ale dwie uczennice – Oliwia Piechota i Katarzyna Bulik pomogły innym szczęśliwie dotrzeć do mety.

Cała impreza trwała 7 godzin. Nauczyciele opiekowali się uczniami społecznie.

Aktywny wypoczynek w dni wolne od zajęć lekcyjnych cieszy się w naszej szkole coraz większym zainteresowaniem .

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w rajdach pieszych i marszach na orientację, które ponownie będą odbywały się od przyszłego roku szkolnego.

Opiekun SKKT – PTTK : Jolanta Woropaj