Uzależnienia – alkohol

W dniu dzisiejszym 22 czerwca 2022r uczniowie – członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką P. L. Węglarz oraz P. E. Krumryk uczestniczyło w II części projektu organizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy Jawor oraz Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nt. Uzależnienia-alkohol, które odbyło się w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy.

Cały projekt pn.: „Uzależnienie to zagrożenie” składał się z dwóch części:

I. W ramach projektu odbywały się dwa spotkania-prelekcje z psychologiem Bożeną Letkiewicz.

• 8 czerwca 2022r., godz. 14.00 – prelekcja dotycząca zażywania narkotyków, dopalaczy, energetyków.
  • 22 czerwca 2022r., godz. 14.00 – prelekcja dotycząca nadużywania alkoholu.

II. Konkurs plastyczny i poetycki pt.: „Być wolnym…”.

Pierwsza część spotkania to wręczenie nagród za konkursy. Na spotkaniu Pan Burmistrz Jarosław Przewoźny wręczył nagrody i wyróżnienia.

W konkursie plastycznym wzięła udział jedna uczennica naszej szkoły Oliwia Szafrańska klasa 5d i została wyróżniona.

Gratulujemy Oliwii i zachęcamy innych uczniów do udziału w różnych konkursach.

Druga część spotkania to prelekcja nt. „Uzależnienia –alkohol”.

Napisała i foto: L. Węglarz