Wielkanocne myślenie krytyczne w 3d

Uczniowie klasy 3d pracując rutynami myślenia krytycznego omówili temat zbliżających się świąt wielkanocnych.

Zaczynając od "Kawusi' zapisali wszystkie informacje, które już posiadali na temat Wielkanocy.

Następnie obejrzeli film edukacyjny z serii EduKredka związany z Wielkanocą.

Uczniowie klasy 3d są bardzo ciekawi świata, dlatego rutyna "12 pytań" pomogła im w zapisaniu nurtujących zagadnień związanych z tematem. Dzięki tej rutynie, dzieci dowiedziały się, że:

-  w Rumunii znajduje się największa pisanka, która ma 7,25m wysokości i 4,6m średnicy

- Wyspę Wielkanocną odkrył holenderski żeglarz Jacob Roggeveen

- nie do wszystkich przychodzi Zajączek

- Wielkanoc pojawiła się po Soborze Nicejskim, zwołanym przez cesarza Konstantyna Wielkiego w 325 roku.

Do zakończenia zajęć posłużyła rutyna "Double Bubble", która pomogła znaleźć podobieństwa i różnice dwóch bardzo ważnych świąt Wielkanocy i Bożego Narodzenia.

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, uczniowie klasy 3d znakomicie odnajdują się w myśleniu krytycznym. Efekty ich pracy można podziwiać na gazetce szkolnej znajdującej się w holu głównym.

K.Antkowiak-Kotulska