Marsze na Orientację w Leśnictwie Daniele.

Dnia 15 kwietnia 2023r. odbyła się XXIII Szamotulska Impreza na Orientację SAMINO 2023.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 43 uczniów i 3 nauczycieli (K. Syk, R. Świerzko, J. Woropaj). Nauczyciele w tym dniu 8 godzin pracowali społecznie.

Celem imprezy było :

- doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą i kompasem w terenie,

- spotkanie sympatyków Imprez na Orientację,

- włączenie się w obchody 90- lecia Oddziału PTK-PTTK w Szamotułach.

Należało pokonać dwa etapy dzienne w lasach na wschód od Obrzycka. Uczniowie korzystali z map czarno – białych, startowali w kategorii TD (młodszej) i w kategorii TM (starszej).

Podczas imprezy cały czas padał deszcz, na leśnych drogach było błoto. Niektórzy uczniowie zgubili się, ale korzystając z nawigacji w telefonie zdołali samodzielnie dotrzeć do mety, która znajdowała się w Leśnictwie Daniele. Właśnie na marszach chodzi o to, aby umieć poradzić sobie w różnych sytuacjach.

Mimo niekorzystnych warunków meteorologicznych i trudów związanych z odszukiwaniem punktów kontrolnych w terenie, uczniowie chętnie zapisują się na kolejne marsze, które odbędą się w połowie maja tego roku szkolnego.

Opiekun SKKT – PTTK: J. Woropaj