Kup Pan szczotkę

Podsumowanie akcji charytatywnej

W jednej z afrykańskich szkół od pięciu lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, nauczycielka przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na jednej z przerw myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu będą mogły cieszyć się pięknym uśmiechem.

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w akcji charytatywnej Kup Pan szczotkę. Przez miesiąc przynosili do szkoły szczoteczki, pasty do mycia zębów oraz mydło w kostce.

Udało się zebrać:

- 44 pasty do zębów

- 40 sztuk mydła w kostce

- 85 szczoteczek do zębów

Nasze dary zostały przekazane fundacji. Następnie zabiorą je ze sobą wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną do Afryki drogą morską.

K. Antkowiak-Kotulska