• Odwiedziny: 6372029

Dziękujemy Pani Beato!

Każdy uczeń doskonale zna Panią Beatę Kudlińską – naszą szkolną higienistkę.

Pani Beata dba o profilaktykę – zapraszając na regularne fluoryzacje, robi systematyczne bilanse zdrowia i przeprowadza prozdrowotne pogadanki w klasach. Opatruje skaleczenia i siniaki, bandażuje zwichnięte na wychowaniu fizycznym kostki i wytknięte palce. Pomaga,  gdy nagle pojawia się wysoka temperatura, a także gdy nieoczekiwanie rozboli brzuch czy głowa przed trudnym sprawdzianem. Szkolna higienistka działa więc jak ośrodek zdrowia, pogotowie ratunkowe, pielęgniarka i mama w jednym.

W kwietniu przypada Międzynarodowy Dzień Pracownika Służby Zdrowia, dlatego uczniowie klasy IVB odwiedzili Panią Beatę, serdecznie podziękowali i wręczyli symboliczny kwiatek za Jej odpowiedzialną i zawsze z uśmiechem wypełnianą służbę.

D. Norek