Wyprawa 8. „Ziemia, wyspa zielona”*

22 kwietnia - w Dniu Ziemi, przy wyśmienitej pogodzie, Szkolne Koło Rowerowe ruszyło na ósmą w tym roku szkolnym wyprawę.

Najpierw ścieżką rowerową dojechaliśmy do Chełmna. Pozostawiając rowery u podnóża wzniesienia wdrapaliśmy się na Górę Chełmińską, która jest najwyższym wzniesieniem powiatu szamotulskiego. Z uczuciem  przykrości zajrzeliśmy też do zdewastowanej kaplicy na szczycie. Następnie podziwiając bujnie rozkwitającą wiosenną roślinność dotarliśmy do Konina, a później leśnymi i polnymi drogami przez Podpniewki wróciliśmy do Pniew. W lesie pięknie kwitły jeszcze fiołki i zawilce.

Nie był to jednak kres naszego rowerowego spaceru. Na koniec wyprawy zostaliśmy zaproszeni na podwórko przy ulicy Fiołkowej, gdzie czekał już rozpalony grill, kiełbaski, słodycze i napoje. Był czas na rozmowy i zabawę.

Gorąco dziękujemy Państwu Ewelinie i Adrianowi Buliczakom za serdeczną gościnę.

Kolejna wyprawa 6 maja.

D. Norek

* Tytuł popularnej dziecięcej piosenki.