"LEPIEJ z Wisławą Szymborską"

Regulamin konkurs

LEPIEJ - dwuwersowy wierszyk, w którym pierwszy wers zaczyna się od słowa "lepiej", a drugi od "niż" ("niźli", "aniżeli" itp.)

Przykładowe lepieje poetki:

Lepiej złamać obie nogi, niż miejscowe zjeść pierogi.

Lepiej mieć życiorys brzydki, niż tutejsze jadać frytki.

Cele konkursu:

- zachęcenie uczniów klas IV-VIII do tworzenia lepiei zainspirowanych twórczością Wisławy Szymborskiej

- promowanie dzieł noblistki.

- rozwijanie zainteresowań i pasji oraz twórczego myślenia

- kształtowanie umiejętności pisania krótkich form literackich

Warunki uczestnictwa:

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII. Uczestnictwo w nim jest dobrowolne.Zadanie polega na samodzielnym napisaniu jednego, oryginalnego lepieja.

Praca konkursowa nie może zawierać treści niecenzuralnych, sprzecznych z prawem oraz naruszać praw osób trzecich.

Praca konkursowa powinna być wykonana na kartce A4, lepiej napisany własnoręcznie (najlepiej wykaligrafowany) i ozdobiony odpowiednim rysunkiem (nawiązującym do treści utworu).

Terminy:

Prace należy oddawać do nauczycielek języka polskiego do dnia 9 czerwca 2023 r.

Nagrody:

Wyróżnione prace zostaną nagrodzone ocenami z języka polskiego i punktami do zachowania.

Po zakończeniu konkursu, lepieje zostaną umieszczone na gazetce na dolnym korytarzu budynku C szkoły. Autorzy prac wyrażają zgodę na publikację swoich utworów.

L. Liszkowska, K. Syk