Wyprawa 10. „Wielka majówka”*

W sobotni poranek 20 maja, po raz dziesiąty w tym roku szkolnym, 17 członków Koła Rowerowego wyruszyło na kolejną krajoznawczą wyprawę po okolicy Pniew. Piękna pogoda zapowiadała udaną majówkę.

Najpierw udaliśmy się do lasu koło Konina. Następnie w Kopalni „Kruszgeo” w Zajączkowie zobaczyliśmy jak wygląda  rekultywacja wyrobisk po wydobyciu piasku. Potem  przez Bielawy i Karmin dojechaliśmy do Psarc. Na chwilę zatrzymaliśmy się przy dawnej szkole i ewangelickim cmentarzu. Stamtąd już bardzo blisko było do celu naszej wyprawy. Państwo Magdalena i Tomasz Gola zaprosili nas nad staw w  Rudce, gdzie przygotowano dla nas ognisko,  napoje i kiełbaski, a zapaleni wędkarze oddali się sportowemu połowowi ryb. Serdecznie dziękujemy Państwu Gola /i oczywiście Kacprowi/ za udaną majówkę.

Ostatni w tym roku szkolnym wyjazd naszej grupy odbędzie się 3 czerwca i również zostanie zakończony piknikiem.

D. Norek

*Tytuł polskiej komedii  z 1981r.